Ogólne Warunki Umów (OWU) zawieranych przez Forma Fabrica sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku
§ 1 Zakres zastosowania Ogólnych Umów
-
Niniejszy dokument Ogólnych Warunków Umów (OWU) ma zastosowanie do wszelkich umów sprzedaży oraz świadczenia usług zawieranych przez spółkę Forma Fabrica sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (w dalszej części dokumentu: Spółka lub Wykonawca) i obowiązuje w zakresie nieuregulowanym odmiennie wprost w treści składanych przez Spółkę ofert oraz umów zawieranych z kontrahentami będącymi przedsiębiorcami zgodnie z treścią art. 431 Kodeksu Cywilnego.
-
Ogólne Warunki Umów (OWU) stanowią, z zastrzeżeniem ustępu poprzedzającego, integralną część umów zawieranych przez spółkę Forma Fabruca sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.
-
Aktualnie obowiązująca treść Ogólnych Warunków Umów (OWU) dostępna jest na stronie internetowej spółki Forma Fabrica sp. z o.o w Gdańsku pod adresem: https://www.formafabrica.com/owu
-
Dokument Ogólnych Warunków Umów (OWU) uważa się za przedstawiony kontrahentowi, w przypadku powołania się na niego przez spółkę Forma Fabrica sp. z .o.o. w Gdańsku w treści składanej oferty, odpowiedzi na ofertę, potwierdzeniu realizacji zamówienia lub w umowie, pod warunkiem jednoczesnego doręczenia kontrahentowi kopii dokumentu w wersji elektronicznej za pośrednictwem korespondencji e-mail, lub wskazaniem kontrahentowi adresu strony internetowej Spółki, pod którym dostępna jest treść Ogólnych Warunków Umów (OWU).
-
Dokument Ogólnych Warunków Umów (OWU) określa w szczególności kwestie techniczne i produkcyjne związane z technologią akrylową w branży basenowej, o isotnym znaczeniu dla usług świadczonych przez spółkę Forma Fabrica sp. z o.o. w Gdańsku.
§ 2 Dane Spółki
-
Dane identyfikacyjne i adresowe spółki Forma Fabrica sp. z o.o. :
Forma Fabrica sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Podchorążych 8/4, 80-298 Gdańsk, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000692823, NIP: 9571097575, REGON: 36819136000000
tel. 607976797
e-mail: dawid@formafabrica.com
-
Osobą wyznaczoną do bieżącej obsługi kontrahentów w imieniu spółki Forma Fabrica sp. z o.o. w Gdańsku jest Pan Arkadiusz Hadaś, tel. 537 934 797 , e-mail: arek@formafabrica.com
§ 3 Zagadnienia techniczne oraz specyfikacja usług świadczonych przez Forma Fabrica sp. z o.o. w ramach składanych ofert i zawieranych umów
-
W ramach świadczonych usług spółka Forma Fabrica sp. z o.o. w Gdańsku wydaje kontrahentom przy sprzedaży lub montażu szkła akrylowego (PMMA) atesty producenta oraz oświadczenie wykonawcy o dopuszczeniu do jednostkowego zastosowania w obiekcie budowlanym.
-
Wyroby materiałowe ze szkła akrylowego oferowanego przez spółkę Forma Fabrica sp. z o.o. w Gdańsku jako wykonawcę posiadają następujące własności użytkowe:
-
tolerancja wymiarów: 3 mm na 1mb produktu;
-
odchyłka kąta 5%;
-
ugięcie materiału 1/250;
-
wielkość spoiny zależna jest od warunków i dokładności wykonania żelbetów.
-
W przypadku wydania dokumentacji przez Spółkę jako wykonawcę, dokumentacja określa maksymalne dopuszczalne ugięcie PMMA.
-
Spółka jako wykonawca wydaje kontrahentom po zakończonym montażu instrukcję zalania zbiornika. W przypadku braku wydania instrukcji zalania zbiornika, przyjmuje się, że zalanie zbiornika nie może być szybsze niż 25 cm/h słupa cieczy. Zalanie zbiornika może nastąpić najwcześniej po 14 dniach od zakończenia montażu. Negatywne skutki zalania zbiornika w sposób sprzeczny z wydaną kontrahentowi instrukcją zalania zbiornika, lub w przypadku braku jej wydania – w sposób sprzeczny z postanowieniami umowy lub Ogólnych Warunków Umów, nie obciążają Spółki jako wykonawcy. Powyższe dotyczy w szczególności wcześniejszego lub szybszego zalania zbiornika.
-
Spółce jako Wykonawcy przysługuje prawo do stałego oznaczenia dostarczonego produktu swoją identyfikacją wizualną, przy czym pole powierzchni identyfikacji nie będzie przekraczać wymiarem pola powierzchni A5.
-
Spółce jako wykonawcy przysługuje prawo do używania w swoich działaniach marketingowych dokumentacji fotograficznej z przebiegu prac.
-
Rodzaj i specyfikacja chemii budowlanej jak też całość procesu technologicznego stanowią tajemnice przedsiębiorstwa spółki Forma Fabrica sp. z o.o. jako wykonawcy. Wykonawca nie zezwala na dokumentowanie procesu montażu na żadnych nośnikach i w żadnej formie.
§ 4 Zasady realizacji umów, odpowiedzialność Spółki jako wykonawcy z tytułu rękojmi i gwarancji.
-
Spółka jako wykonawca przystępuje do montażu zamówionego produktu w umówionym przez strony terminie, po umożliwieniu przez zamawiającego kontrahenta dostępu do placu budowy lub miejsca montażu.
-
W przypadku niezapewnienia przez zamawiającego kontrahenta dostępu wykonawcy do placu budowy lub miejsca montażu, zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego podjęcia działań w celu zapewnienia warunków umożliwiających wykonawcy dokonanie montażu. Czas trwania realizacji zlecenia oraz termin zakończenia montażu ulega przedłużeniu o okres odpowiadający długością opóźnieniu w zapewnieniu wykonawcy dostępu do placu budowy lub miejsca montażu.
-
W przypadku niezawinionego przez Spółkę jako wykonawcę braku dostępu do placu budowy, miejsca montażu lub możliwości rozładunku, kontrahentowi Spółki zostanie naliczona opłata postojowa w wysokości 700 USD, za każdy dzień przebywania ekipy montażowej na placu budowy.
-
W przypadku rażących błędów w przygotowaniu przez zamawiającego kontrahenta konstrukcji do montażu (w szczególności żelbety, konstrukcja stalowa) wykonawcy ma prawo do zmiany terminu montażu do czasu usunięcia braków technicznych.
-
Montaż akryli przez Spółkę jako wykonawcę, możliwy jest do wykonania w temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza. W przypadku parametrów niższych lub wyższych wykonawca montuje namiot cieplny lub schładza materiał.
-
Ostateczny szlif/polerowanie akryli przez wykonawcę następuje po zejściu z budowy wszystkich innych ekip budowlanych, których prace mogą mieć wpływ na akryl (np. wykonanie tynków z ich szlifowaniem). W procesie realizacji zamówienia zamawiający kontrahent jest zobowiązany do współdziałania w tym zakresie z wykonawcą i zapewnienia warunków umożliwiających prawidłowe wykonanie szlifów i polerowania.
-
W przypadku choćby częściowego opóźnienia zamawiającego kontrahenta w płatności zgodnie z określonym przez strony harmonogramem, wykonawcy przysługuje prawo do wstrzymania procesu montażu do czasu uregulowania płatności. W takim przypadku czas trwania realizacji zlecenia oraz termin zakończenia montażu ulega przedłużeniu o okres odpowiadający długością opóźnieniu w płatności przez zamawiającego.
§ 5
-
W przypadku stwierdzenia nieszczelności wykonawca przeprowadza uszczelnienie przy zastosowaniu właściwego procesu technologicznego, tj. uszczelnienia po zalaniu wodą przy pomocy iniekcji żywicznej oraz innych technik.
-
W przypadku stwierdzenia w czasie realizacji zamówienia konieczności opróżnienia zbiornika z wody i dokonania powtórnego zalania zbiornika, koszty zużycia wody obciążają zamawiającego kontrahenta.
-
Prawidłowym i dopuszczalnym zjawiskiem w zakresie stosowanej przez wykonawcę technologii jest samouszczelnienie uszczelek po zalaniu wodą, co akceptuje zamawiający kontrahent z chwilą zawarcia umowy.
§ 6
-
Wykonawcy przysługuje prawo do dokonywania napraw panelu akrylowego, w przypadku, gdy naprawa nie zmniejsza właściwości technicznych akrylu i nie wpływa na estetykę panelu.
-
Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia mechaniczne akrylu powstałe na skutek niewłaściwej eksploatacji, w tym niewłaściwe czyszczenie (np. za pomocą środków zawierających amoniak) przez zamawiającego. W takim przypadku koszty ewentualnej naprawy obciążają zamawiającego.
-
Wykonanie prac w zakresie polerowania, szlifowania lub jakichkolwiek innych prac mechanicznych na materiale dostarczonym przez Spółkę jako wykonawcę, dokonane przez obcego podwykonawcę lub inny podmiot, którego nie zaakceptował wykonawca, wyłącza odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji.